В Україні стимулюватимуть розвиток ринку складських свідоцтв (FinPost)

НКЦПФР разом із Мінагрополітики за підтримки ЄБРР розпочинає роботу в напрямку розвитку ринку складських свідоцтв, йдеться у повідомленні прес-служби Комісії.
Слід нагадати, що складське свідоцтво – це документ, що підтверджує факт розміщення товару на сертифікованому складі. Власник складського свідоцтва є власником товару.
Сьогодні цей інструмент працює лише частково і лише у сільськогосподарському секторі, він має значні функціональні обмеження, що не дає можливості використовувати його повною мірою.
«Система складських свідоцтв є дуже важливим елементом ефективного функціонування товарних біржових ринків, оскільки за допомогою цих інструментів досягається важлива вимога щодо роботи товарних ринків – забезпечення гарантії розрахунків і гарантії поставки товарів», – зауважив Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ.
ЄБРР вже оголосив конкурс на відбір консультанта для надання методологічної підтримки в проведенні аналізу ринку складських свідоцтв і розробки рекомендацій щодо вдосконалення цього інструменту.
Обраний консультант розроблятиме концепцію, яка включатиме аналіз найкращої світової практики використання складських свідоцтв та рекомендації щодо вдосконалення законодавчого поля із цього питання.

Джерело: FinPost

Поширити: