НБУ: ІНТЕРЕС НЕРЕЗИДЕНТІВ ДО ГРИВНЕВИХ ОВДП ЗНИЖУЄТЬСЯ (FINBALANCE)

За даними НБУ, обсяг ОВДП у портфелі нерезидентів у квітні-травні впав на 3,6 млрд грн (-25%) до 10,8 млрд грн.

НБУ констатує, що в травні умови на світових фінансових ринках для країн, ринки яких розвиваються, продовжували погіршуватися через очікування інвесторів на більш швидке посилення монетарної політики ФРС, активізацію протекціонізму в світі та поновлення зміцнення долара США.

“Це позначилося й на фінансових потоках України, хоча й помірно. Так, через певне зниження інтересу зовнішніх інвесторів до гривневих ОВДП скоротилися чисті зобов’язання державного сектору перед зовнішнім світом у квітні”, – зауважує Нацбанк.

За розрахунками Інституту міжнародних фінансів (IIF) США, приплив капіталу до країн, ринки яких розвиваються, у квітні призупинився. За даними IIF, за період з 16-25 квітня з фондів облігацій та акцій країн, ринки яких розвиваються, було виведено 5,6 млрд дол. Кумулятивний приплив капіталу за січень ‒ квітень 2018 року становив 13 млрд дол – лише половину від обсягу за відповідний період минулого року.

Перспектива більш суттєвого посилення монетарної політики ФРС зумовила зростання дохідності 10-річних державних облігацій США до психологічно значимого рівня в 3%. Очікування інвесторів на пришвидшення посилення монетарної політики ФРС зумовило відплив капіталу з активів з відносно вищим ступенем ризику, що на тлі стрімкого зміцнення долара США до провідних валют та призвело до знецінення валют країн, ринки яких розвиваються, зауважує НБУ.

%D0%B4%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%B2%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F emerging%20markets - НБУ: ІНТЕРЕС НЕРЕЗИДЕНТІВ ДО ГРИВНЕВИХ ОВДП ЗНИЖУЄТЬСЯ (FINBALANCE)

“Певною мірою стримувало негативний вплив погіршення світових фінансових умов на Україну проведення Національним банком жорсткої монетарної політики. Так, на останньому засіданні з питань монетарної політики правління НБУ прийняло рішення залишити облікову ставку незмінною на рівні 17.0% річних. Найвідчутніше вплив монетарної політики проявився через канал обмінного курсу гривні. Разом з іншими чинниками (зокрема сприятливою зовнішньою ціновою кон’юнктурою), жорстка монетарна політика сприяла подальшому зміцненню гривні як до долара США, так і валют торговельних партнерів. Споживча інфляція помірно сповільнилися (до 13.1% р/р у квітні), а базова інфляція залишилася незмінною порівняно з березнем (на рівні 9.4% р/р)”, – зазначає Нацбанк.

Джерело: FINBALANCE

Поширити: