НБУ скасував для імпортерів енергоносіїв авансові платежі (Український журнал “Економіст”)

Національний банк скасував для імпортерів енергоносіїв вимогу здійснювати авансові платежі в іноземній валюті за імпорт товару за зовнішньоекономічним договором, загальна вартість якого перевищує 500 тис. доларів (в еквіваленті), виключно з використанням акредитивної форми розрахунків.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нацбанку.

Це передбачено постановою правління НБУ від 4 березня 2016 №139 “Про внесення зміни до постанови правління Національного банку від 23 лютого 2015 №124”.

На сьогоднішній день уповноважені банки зобов’язані здійснювати авансові платежі в іноземній валюті за імпорт товару за зовнішньоекономічним договором, загальна вартість якого перевищує 500 тис. доларів (в еквіваленті), виключно з використанням акредитивної форми розрахунків.

До сих пір виключення в дії цієї вимоги було зроблено для товарів “критичного імпорту”, і до них належали товари енергетичного імпорту. Але виключення перестало застосовуватися з 1 січня 2016 року.

З огляду на це, Національний банк передбачив перелік товарів, до яких зможе застосовуватися виняток, за допомогою змін до постанови №124.

Відтепер вимога не поширюється на операції з купівлі таких енергетичних товарів, як нафта, газ природний, електроенергія, бензин, дизпаливо тощо.

Введення цих змін є результатом спільної роботи Національного банку і Міністерства енергетики та вугільної промисловості, спрямованої на забезпечення належних умов для безперебійного постачання енергетичних товарів в Україну.

Також, з огляду на рекомендації, отримані від бізнес-омбудсмена, Національним банком введено аналогічне виключення для реалізації проектів, що фінансуються за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій. Постанова набирає чинності з 5 березня 2016 року.

Джерело: Український журнал “Економіст”

Поширити: