ФГВФО проводить кваліфікаційний відбір «для своїх»

01 грудня 2017 року Національний банк України опубліковав новину про те, що погодив запропонований Фондом гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) спосіб та порядок продажу заставлених у НБУ активів неплатоспроможних банків номінальною вартістю 14,1 млрд. грн., які раніше в рамках пілотного проекту з пакетного продажу активів виставлялись на торги радниками з продажу активів First Financial Network (FFN) та The Debt Exchange (DebtX).

Однак, самим ФГВФО досі не було проведено конкурсу з відбору майданчиків, що матимуть право реалізовувати активи ФГВФО у форматі пулів. Згідно вимог конкурсної документації, останній термін подачі пропозицій на участь у відборі – до 10:00 7 грудня 2017 року, втім НБУ погодив реалізацію найбільш крупних та ліквідних активів через майданчики First Financial Network (FFN) та The Debt Exchange (DebtX).

«Складається враження, що ФГФО проводить конкурсний відбір суто для виконання формальних процедур та не бажає допускати до торгів ліквідними та цікавими ринку лотами жодну з незалежних торгових майданчиків. Все це призведе до зростання рівня корупції, зниження доходів як ФГВФО, так і державного бюджету. Зрештою, за всі ці забаганки чиновників доведеться заплатити простим платникам податків», – заявив директор асоціації «Біржові та електронні майданчики» Олег Падалка.

Нагадаємо, що влітку 2016 року НБУ також вживав заходів для виведення на особливі умови діяльності вищевказаних  торгівельних майданчиків, які були презентовані як американські, але згодом, за домогою громадськості та журналістів-розслідувачів зясувалося, що справжніми бенефеціарами є українці, до того ж з підмоченою репутацією.

Поширити: