НКРЕКП схвалила проект змін норм RAB-регулювання (OilPoint)

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила проект змін до нормативної бази RAB-регулювання і оприлюднить його на своєму сайті для обговорення громадськості.

Відповідне рішення прийнято на засіданні комісії в середу, 29 квітня.

“Сьогодні почнемо цю довгоочікувану реформу. Ми сьогодні схвалюємо тільки проект, напрацьований давно з неоціненною допомогою проекту ESP USAID, тому ми відчуваємо себе впевнено”, – сказав глава НКРЕКП Валерій Тарасюк під час на засідання, передає “Енергореформа “.

За його словами, регулятор відкритий до тривалого обговорення цього проекту з усіма зацікавленими особами, в тому числі з представниками парламентського корпусу.

“Не буде у нас ніякого короткострокового обговорення, щонайменше місяць триватиме. Жодна пропозиція не буде проігнорованою, щоб це RAB-регулювання не стало ні псевдо-стимулюючим, ні надмірним для споживача”, – зазначив глава НКРЕКП.

Як уточнив член комісії Руслан Кайдаш, регулятор очікує “докладних розрахунків з метою розуміння, які ж параметри RAB-стимулювання необхідно в кінцевому підсумку затвердити, щоб вони були збалансовані і об’єктивні”.

Згідно з обґрунтуванням до проекту постанови “Про затвердження змін до деяких постанов НКРЕ та НКРЕКП” щодо стимулюючого регулювання, встановлюються окремі регуляторні норми доходу для “старої” і “нової” бази активів – 1% і 15% відповідно замість загального показника 12,5%, досягнення встановлених показників якості послуг переноситься з 8-го на 5-й рік після переходу на стимулююче тарифоутворення, загальний показник ефективності 1% пропонується застосовувати вже з першого року першого регуляторного періоду, скасувавши для нього показник в 0%.

Джерело: OilPoint

Поширити: