НБУ: ІНТЕРЕС НЕРЕЗИДЕНТІВ ДО ГРИВНЕВИХ ОВДП ЗНИЖУЄТЬСЯ (FINBALANCE)

За даними НБУ, обсяг ОВДП у портфелі нерезидентів у квітні-травні впав на 3,6 млрд грн (-25%) до 10,8 млрд грн.

НБУ констатує, що в травні умови на світових фінансових ринках для країн, ринки яких розвиваються, продовжували погіршуватися через очікування інвесторів на більш швидке посилення монетарної політики ФРС, активізацію протекціонізму в світі та поновлення зміцнення долара США.

“Це позначилося й на фінансових потоках України, хоча й помірно. Так, через певне зниження інтересу зовнішніх інвесторів до гривневих ОВДП скоротилися чисті зобов’язання державного сектору перед зовнішнім світом у квітні”, – зауважує Нацбанк.

За розрахунками Інституту міжнародних фінансів (IIF) США, приплив капіталу до країн, ринки яких розвиваються, у квітні призупинився. За даними IIF, за період з 16-25 квітня з фондів облігацій та акцій країн, ринки яких розвиваються, було виведено 5,6 млрд дол. Кумулятивний приплив капіталу за січень ‒ квітень 2018 року становив 13 млрд дол – лише половину від обсягу за відповідний період минулого року.

Перспектива більш суттєвого посилення монетарної політики ФРС зумовила зростання дохідності 10-річних державних облігацій США до психологічно значимого рівня в 3%. Очікування інвесторів на пришвидшення посилення монетарної політики ФРС зумовило відплив капіталу з активів з відносно вищим ступенем ризику, що на тлі стрімкого зміцнення долара США до провідних валют та призвело до знецінення валют країн, ринки яких розвиваються, зауважує НБУ.

“Певною мірою стримувало негативний вплив погіршення світових фінансових умов на Україну проведення Національним банком жорсткої монетарної політики. Так, на останньому засіданні з питань монетарної політики правління НБУ прийняло рішення залишити облікову ставку незмінною на рівні 17.0% річних. Найвідчутніше вплив монетарної політики проявився через канал обмінного курсу гривні. Разом з іншими чинниками (зокрема сприятливою зовнішньою ціновою кон’юнктурою), жорстка монетарна політика сприяла подальшому зміцненню гривні як до долара США, так і валют торговельних партнерів. Споживча інфляція помірно сповільнилися (до 13.1% р/р у квітні), а базова інфляція залишилася незмінною порівняно з березнем (на рівні 9.4% р/р)”, – зазначає Нацбанк.

Джерело: FINBALANCE

Поширити: