“Може бути критично”: експерт розповів про вплив транзиту газу на курс долара (Сьогодні)

За транспортування російського газу Україна отримувала близько 2,5 млрд доларів на рік, підрахували фінансисти.

Відсутність транзиту газу через територію України з січня 2020 року може суттєво вплинути на курс долара в країні. Про це новинам “Сьогодні” повідомив президент інвестиційної групи “Універ” Тарас Козак .

Він нагадав, що дедлайн для підписання довгострокового контракту, раніше згаданий “Нафтогазом” , був прострочений, що створює реальний ризик не отримати валютний дохід – близько 2,5 млрд доллров за транспортування газу в 2020 році.

“Ці долари потрапляли на міжбанківський валютний ринок і створювали пропозицію. В середньому 10 млн доларів кожен робочий день пропаде з пропозиції. Це може бути критично “, – підрахував фінансист.

Суму доходу від транзиту газу він зіставив з доходом, отриманим від випуску Мінфіном облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) в гривні, інтерес іноземців до яких вплинув на курс “зеленого”.

“Нагадаю, від усіх ОВДП прийшло всього-на-всього близько 4,5 млрд дол. На покупку ОВДП і вони так сколихнули ринок, а тут миттєво пропаде половина цього обсягу за рік. І якщо то були спекулянти або короткострокові інвестори, то тут гроші, які приходили від експорту послуг по транзиту газу і залишалися [в країні]”, – сказав він.

Джерело: Сьогодні

Поширити: