Тендером Мін’юсту на торгівлю конфіскатом зацікавилися правоохоронці – відео розслідування

ffea20ba66b02b68585b3f3cdfe1535bМіністерство юстиції України визнало тендер на торгівлю арештованим майном майже в усіх регіонах України таким, що не відбувся. Втім такого висновку у відомстві дійшли під тиском журналістів, і тільки через місяць після того, як провели конкурс.

Наприкінці квітня Міністерство юстиції організувало тендер на реалізацію арештованого майна. Переможцями того конкурсу визначили 4 компанії — «Кепітал прайс», «Рубі Інтеграція», «Авіста» і «Лікторг». Однак тендерна комісія тоді офіційні результати так і не оголосила.

Журналісти “антикорупційного проекту “Наші гроші” (щовівторка, о 22:00 на телеканалі ZIK)” провели власне розслідування, щоб з’ясувати, хто після тендеру буде реалізовувати конфісковане майно у більшості регіонів України.

Журналісти з’ясували, що попередні переможці тендеру пов’язані з теперішнім міністром юстиції Павлом Петренком та колишнім головою Державної виконавчої служби — Генадієм Стадніком.

Перший сюжет про нову систему торгівлі конфіскатом зі старими корупційними зв’язками вийшов в ефір 27 травня.

Натомість Міністр юстиції Павло Петренко в інтерв’ю «Нашим грошам» повідомив, що відомство зараз винесло на публічне обговорення всіх претендентів на участь у тендері і навіть заявив: «Конкурс наразі ще не відбувся. Жодних переможців немає».

У той же час голова ДВС Дмитро Сторожук, структури, що підпорядкована Мін’юсту, стверджує, що конкурс таки відбувся: «Так, тендер був проведений, переможці на сьогоднішній день — не визначенні. Триває перевірка, в тому числі і правоохоронними органами».

Зв’язки із зацікавленими відомчими структурами знайшли журналісти і в системі електронних торгів арештованим майном, яку Мін’юст запустив у чотирьох пілотних регіонах — Києві, а також Вінницькій, Львівській і Дніпропетровській областях.

Тут заставне майно на електронних торгах продає ДП «Інформюст», а зберігачем виступає приватна компанія «Альфа-хімтрейд». Як виявили журналісти, її засновником є Ельдар Волинський. Він же досі залишається керівником фірми-монополіста «НИВА В.Ш.», що реалізовувала заставне майно в 2010-2013 роках. А цю компанію пов’язують з народним депутатом Володимиром Продивусом. За період своєї роботи фірма нажила собі корупційну славу і заробила десятки судових позовів.

Поширити: