СЕТАМ накладає лапу на вкрадені гроші Януковича

На адресу Асоціації “Біржові та електронні майданчики” надходять численні звернення та скарги провідних організаторів електронних торгів України щодо порушення їх прав, принципів рівної конкуренції, прозорості та відкритості в організації та проведенні конкурсу з відбору торгових майданчиків для реалізації майна, що одержані від корупційних та інших злочинів. Відбір проводився Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами одержаними від корупційних та інших злочинів (Нацагентство).

У п’ятницю, 06 жовтня 2017 року, на електронні адреси електронних майданчиків Нацагентством були надіслані запрошення до участі в конкурсі з повідомленням про необхідність подачі повного пакету документів до 11.10.2017 року. За будь-якими оцінками, такі строки підготовки пакетів документів є вкрай короткими та не дозволяють належним чином підготувати документи згідно вимог Нацагентства. За нашими оцінками, це призведе до низької конкуренції під час конкурсу, в т.ч. через неможливість підготувати якісну документацію, а також на наявність дискримінаційних критеріїв, яким є і те, що тільки попередньо визначені організатори торгів могли завчасно підготувати належний пакет документів.

За непідтвердженою інформацією, одним з майданчиків, що підготував повний пакет документів та готовий до проходження відбору є ДП «СЕТАМ», що є монополістом з організації електронних торгів на ринку арештованого майна.

Для прикладу, звертаємо вашу увагу, що лише довідка органів фіскальної служби України про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів, що прописана у вимогах, надається відповідним фіскальним органом через 5 робочих днів після подання відповідної заяви.

У зв’язку із вищезазначеним, повний пакет документів мають можливість подати лише ті визначені майданчики, яким було повідомлено про оголошення конкурсу раніше ніж решті учасникам ринку, що є порушенням принципів прозорості, рівновіддаленості, конкурентності та антикорупційності.

Як громадське об’єднання професійних організаторів електронних торгів, вимагаємо від Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами одержаними від корупційних та інших злочинів не допустити порушення принципів антикорупційності, зберегти принципипи конкурентності, змагання та захистити права електронних майданчиків. Для цього слід встановити реальні та виконувані строки подачі документації, а також переглянути кваліфікаційні критерії на предмет порушення антимонопольного законодавства України.

Поширити: