Мінфін продав облігацій на 9,2 млрд грн (Громадське)

Під час аукціону з продажу облігацій внутрішньої державної позики, який Міністерство фінансів провело 11 лютого, до бюджету залучили 9,2 мільярда гривень.

Відповідні результати аукціону опублікували на сайті Мінфіну.

Зокрема уряд отримав від продажу 4-річних облігацій з терміном погашення у 2024 році 2,17 мільярда гривень, від продажу 2-річних — 455,67 мільйона гривень, від продажу півторарічних — 1,18 мільярда гривень. Також Мінфін продав доларові облігації з терміном обігу 421 день, отримавши від них 202 мільйони доларів.

Зазначимо, що 11 лютого відбувся найуспішніший аукціон з продажу облігацій у 2020 році. Досі Мінфін залучав до 6-7 мільярдів гривень.

Кошти від продажу облігацій, тобто державні позички, йдуть на погашення дефіциту державного бюджету, тобто фінансування тих видатків на які не вистачає доходів.

Під час попереднього аукціону Мінфін продав облігацій на 2,3 мільярда гривень.

28 січня Мінфін продав облігацій на загальну суму 6,29 мільярда гривень.

Тижнем раніше Мінфін залучив 6,31 мільярда гривень, а під час першого у 2020 році аукціону — 6,003 мільярда гривень.

Зазначимо, що минулого року саме надходження від продажу облігацій стали одним з ключових чинників, який сприяв зростанню курсу гривні, через те, що українські облігації користувалися попитом серед іноземних інвесторів.

Також напередодні Мінфін продав євробонди у євро на 1,25 мільярда євро за найнижчими за всю історію українських запозичень ставками.

Джерело: Громадське

Поширити: