Мінекономіки підготувало останні малі підприємства для приватизації (Thepage)

Міністерство економіки готується до останнього етапу малої приватизації. Відомство збирається незабаром передати останні 300 підприємств у Фонд держмайна.

Про це на «Форумі реформ» заявив заступник міністра економіки Павло Кухта, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

«Після передачі цих підприємств кількість переданих держкомпаній досягне тисячі. Загальна їх вартість складе $3 млрд».

За словами Кухти, від приватизації Україна отримає $5 млрд, а також додаткові інвестиції в оновлення таких підприємств. Він додав, що для 40% зростання ВВП країни за п’ять років потрібно $50 млрд і 10-20% kpi зможе забезпечити приватизація.

Контекст. За підсумками 2019 року Україна малої приватизації заробила майже 840 млн грн. Це стало можливим завдяки продажі через систему «Прозорро.Продажі».

Що стосується великої приватизації, то в середині січня 2020 року Кабмін затвердив доопрацьований законопроєкт про державні підприємства, які не підлягають частковій або повній приватизації. В оновленому списку за державою збережеться мінімум 50% акцій «Нафтогазу», «Магістральних газопроводів України», «Укртрансгазу», «Укргазвидобування», «Укрнафти», «Чорноморнафтогазу» і «Укртранснафти».Також держава залишає собі 100% акцій «Укргідроенерго», «Укренерго», «Енергоатому», «Оператора ринку» і «Гарантованого покупця».

Джерело: Thepage

Поширити: