Продаж лісу-кругляка в Україні на прозорих онлайн-аукціонах

Найгарячішою темою у сфері реалізації державного майна сьогодні є аукціони з продажу необробленої деревини. Старт пілотного проекту припав на початок минулого року і зобов’язав великі лісові господарства реалізувати щонайменше 25% своєї продукції на місяць.

Завдяки спільним зусиллям членів Асоціації «Біржові та електронні майданчики» вдалося сформувати прозорий ринок необробленої деревини, підвищити конкуренцію на ньому та встановити справедливу ринкову ціну. Серед лідерів за кількістю приведених переможців опинилися Українська універсальна біржа, ТБ «Товарно-сировинна біржа «Галконтракт», ТОВ «Національна електронна біржа».

Електронні торги необробленою деревиною в Україні

Продаж лісопродукції важливий та прибутковий напрямок, що дозволяє розвивати економіку країни та приносить стабільний дохід у Держбюджет, адже дана сировина широко використовується у різноманітних виробництвах.

З лютого минулого року аукціони з продажу лісу стали доступні в електронній системі Прозорро.Продажі. Завдяки своїй легкості та зрозумілості процедура швидко стала популярною серед лісництв та деревообробних компаній.

Реформи у лісовій галузі відбулися згідно із Постановою Кабміну № 1178, що передбачає запуск онлайн-торгів деревиною. Це дозволило мінімізувати бюрократичний процес, тотальну корупцію та тіньовий ринок. Відтепер можна продати чи купити необхідну сировину швидко, зручно та за вигідними цінами на електронних майданчиках, що є членами Асоціації.

Чесні та публічні аукціони у системі Прозорро.Продажі допомагають усунути «схеми», що діяли роками, та не допускають дискримінації учасників. Завдяки електронним торгам з продажу необробленої деревини, земельних ділянок, нерухомості, автомобілів, заводів та інших об’єктів за 4 роки вдалося поповнити бюджет країни на суму понад 34 млрд. грн. До того ж ця цифра постійно збільшується через появу нових перспективних напрямків.

Продаж необробленої деревини на аукціонах системи Прозорро.Продажі

Члени Асоціації «Біржові та електронні майданчики» виступають організаторами аукціонів з продажу лісу-кругляка у системі Prozorro.Sale та дбають про підвищення конкуренції на ринку. Завдяки їй формується справедлива ціна на деревину.

У 2020 році тільки найбільші лісові господарства, чий річний прибуток перевищував 10 млн. грн., були зобов’язані виставляти лоти на електронні торги. Лісоматеріали, виставлені на продаж, повинні були мати об’єм не менше 150 куб. м. або початкову вартість від 200 000 грн.

Однак у цьому році ми очікуємо від влади рішення, яке має перевести реалізацію будь-яких обсягів деревини у систему Prozorro.Sale. Таким чином буде забезпечена прозорість продажів, їхня публічність та доступність.

Отже, долучайтеся до онлайн-аукціонів з продажу необробленої деревини на майданчиках Асоціації та ставайте учасником чесного ринку лісоматеріалів, що бореться з корупційними махінаціями та дбає про розвиток економіки країни.

Поширити: