Правила продажу арештованого майна – що змінилося

Правила проведення торгів арештованим майном передбачені у ст. 61 Закону України «Про виконавче провадження» та у відповідному наказі Мін’юсту.

Нещодавно до порядку реалізації таких об’єктів були внесені зміни, які переводять їх продаж в електронну систему Prozorro.Sale. Тобто арештоване майно знаходить свого власника на публічних онлайн-аукціонах, завдяки яким формується чесний та відкритий ринок.

Правила продажу арештованого майна в Україні

Рухомі або нерухомі активи боржника, на які звернено стягнення і які підлягають примусовій реалізації, мають назву арештоване майно. Нещодавно був змінений порядок його продажу – відтепер він відбувається на аукціонах системи Prozorro.Sale. До таких об’єктів можуть належати як аксесуари та мобільні телефони, так і нерухомість та різноманітний транспорт.

Правила проведення торгів арештованим майном передбачають такий порядок дій учасника:

  • реєстрація на одному з майданчиків електронної системи Прозорро.Продажі;
  • подача заявки на окремий лот;
  • сплата гарантійного внеску;
  • участь в онлайн-аукціоні;
  • підписання договору з організатором.

Реалізація такого ліквідного виду активів, як арештоване майно, на електронних майданчиках Асоціації – це важливий крок до налагодження чесного ринку. Це забезпечить ліквідацію корупційних та тіньових схем, а також розширення вибору для потенційних покупців.

Ефективність онлайн-аукціонів у системі Прозорро.Продажі перевірена часом. Вони забезпечують не тільки публічність торгів, а й максимізацію цін у багатьох напрямках, що вже не один рік активно працюють на електронних майданчиках: мала приватизація, продаж та оренда нерухомості, земельних ділянок.

Правила проведення торгів з продажу арештованого майна у системі Prozorro.Sale

Система Prozorro.Sale, як адміністратор аукціонів з продажу арештованого майна, в особі акредитованих майданчиків дбає про підвищення прозорості та конкуренції на ринку. З цією ж метою Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства об’єднує всі торги в єдину публічну систему.

Основні форми і правила реалізації арештованого майна ви можете знайти на майданчиках Асоціації, які дбають про належний сервіс для своїх користувачів.

Ще один український ринок став конкурентним. А всі користувачі Прозорро.Продажі відтепер матимуть доступ до лотів арештованого майна. Публічність торгів полягає в тому, що інформація про кожного учасника буде розміщуватися у системі та на модулі bi.prozorro.sale.

Правила проведення торгів арештованим майном передбачають процедуру аукціону, який проходить у робочі дні в період з 09.00 до 18.00. Кожен з учасників, дотримуючись черги, підвищує ціну (мінімальний крок складає 1% від початкової вартості). Перемогу здобуває той, хто запропонував найвищу кінцеву ставку.

Тож, якщо вас цікавить ринок арештованого майна, ви можете придбати цікаві лоти за вигідними цінами, зареєструвавшись на одній із платформ Асоціації «Біржові та електронні майданчики».

Поширити: