Ліс-кругляк на аукціонах у режимі онлайн у системі Прозорро.Продажі

Беріть участь в електронних аукціонах по лісу в системі Прозорро.Продажі, що активно діють з лютого 2020 року. Для цього потрібно зареєструватися на одній з акредитованих платформ, що є членом Асоціації «Біржові та електронні майданчики».

Продаж необробленої деревини на онлайн-торгах регулює Постанова уряду № 1178, яка була ухвалена ще 2019 року. Вона передбачає новий підхід до реалізації лісової сировини, заготовленої вітчизняними лісгоспами, – створення прозорого механізму моніторингу цільового використання лісоматеріалів. З цим чудово справляється система електронних торгів Prozorro.Sale та підключені до неї майданчики.

Аукціон з продажу лісу в електронній системі Prozorro.Sale

Активна боротьба з тіньовим ринком та корупційними махінаціями розпочалася ще у 2016 році завдяки введенню в дію системи Prozorro.Sale. У сфері необробленої деревини цей процес розпочався у 2020 році після прийняття урядом Постанови № 1178. Державна влада працювала над законопроектом разом із Офісом ефективного регулювання, провідними експертами Держлісагентства та ДП «Прозорро.Продажі.

Уже майже рік в Україні проводяться публічні онлайн-аукціони з продажу лісу, на яких великі лісгоспи щомісячно реалізують мінімум 25% заготівлі. Підтримує процес детінізації економіки та боротьбу з незаконними вирубками і електронна система обліку деревини.

Прямі договори, за якими працювали лісові господарства до системи Прозорро.Продажі дозволяли реалізовувати сировину без посередників. Це створювало сприятливе середовище для розвитку корупції та провертання тіньових схем, адже інші учасники ринку не мали уявлення ні про виставлені на продаж об’єми необробленої деревини, ні про її ціну, ні про цільове призначення.

Такі умови ставили українські лісгоспи у невигідне становище, оскільки вони недоотримували значні суми. Відкриті аукціони по лісу в Україні, які проходять на майданчиках Асоціації значно покращують ситуацію з прибутками для вітчизняних лісових господарств та дозволяють деревообробним компаніям купувати матеріали за ринковою ціною.

Продаж лісу-кругляка на аукціонах – переваги онлайн формату

Експерти підрахували, що в Україні близько 12 тисяч лісопилок працюють незаконно, унаслідок чого Держбюджет втрачає 200 млн. грн щороку. Натомість електронні торги у системі Прозорро.Продажі – це безкомпромісний механізм, який вдало долає корупцію у лісовому бізнесі.

За рік активного проведення онлайн-аукціонів по лісу лісові господарства України отримали 727,7 млн. грн. прибутку. Перевагами системи Прозорро.Продажі є проста процедура реалізації державних і комунальних активів, яка гарантує чесні та рівні умови для всіх учасників. Із початку її роботи і до тепер метою прозорих аукціонів є ліквідація непрозорих схем.

Кожен охочий має змогу взяти участь в онлайн-торгах деревиною чи іншими об’єктами: нерухомістю, надрами, автомобілями, заводами, земельними ділянками тощо. Завдяки їм за чотири роки бюджети різних рівнів отримали 34,3 млрд. грн.

Електронна система Прозорро.Продажі та Асоціація «Біржові та електронні майданчики» роблять кожен аукціон чесним та ефективним завдяки відкритому доступу до даних про кожного учасника та пильному контролю відповідних державних органів та громадськості.

Поширити: