Аукціони з продажу необробленої деревини на українському ринку

Минулий 2020 рік у сфері продажу деревини став ключовим у зв’язку зі стартом електронних аукціонів у системі Прозорро.Продажі. Це забезпечило чесну та публічну реалізацію лісоматеріалів, наслідком чого стало справедливе ціноутворення на ринку. Проведенням прозорих електронних аукціонів займаються члени Асоціації «Біржові та електронні майданчики».

Аукціон з продажу необробленої деревини – переваги системи Прозорро.Продажі

До введення в дію Постанови № 1178 деревину для продажу в Україні реалізували за прямими договорами, що провокувало «договорняки» та завищення цін. Окрім цього довгий час були відсутні єдині правила реалізації лісоматеріалів та формування їх вартості на ринку.

Ще рік тому тіньовий ринок необробленої деревини досягав 20%. Він був спричинений поставками сировини без конкуренції, що було абсолютно невигідним для держави. Дані про товар та його продаж не були публічними. Це дозволяло проводити корупційні махінації.

Аукціони з продажу необробленої деревини в Україні за 2020 рік принесли у Держбюджет дохід у розмірі 343,7 млн. грн. Якщо раніше реалізація лісу у системі Прозорро.Продажі була обов’язкова тільки для великих підприємств, то тепер, дивлячись на позитивні результати, перед владою стоїть завдання повністю перевести аукціони в електронний формат. Такий вагомий крок до ліквідації тіньового ринку уже зробила Закарпатська область.

Наразі готують зміни до прийнятої Постанови, про яку говорилось вище. За прикладом Закарпатської області держава планує перевести продаж 100% обсягів деревини у систему Prozorro.Sale на всій території України.

Лісоматеріали також будуть реалізувати на голландських аукціонах, тобто на пониження ціни, а також буде можливість проведення повторних торгів. Комісійна винагорода з переможця зменшиться на 1%. Передбачається відміна реєстраційного внеску. Кожен лот на аукціоні має включати в себе деревину однієї породи та сортименту.

Деревину для продажу в Україні можна знайти на електронних майданчиках

Долучайтеся до аукціонів з продажу деревини в електронній системі Prozorro.Sale та ставайте учасником чесних і прозорих ринкових відносин. Доступ до них ви можете отримати, зареєструвавшись на одному з майданчиків Асоціації.

Майбутнім переходом реалізації необробленої деревини у систему Прозорро.Продажі опікується Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. Вся процедура внесення змін до Постанови Кабміну триватиме кілька місяців. Отже, уже в цьому році буде опублікована нова редакція документа.

Майданчики Асоціації, які є частиною електронної системи Прозорро.Продажі, займаються організацією та проведенням аукціонів з продажу необробленої деревини. Завдяки їм створюється конкуренція на ринку лісоматеріалів, що дозволяє встановити справедливу ціну на сировину. Отримуйте необроблену деревину за вигідною ціною на онлайн-торгах, сплативши лише реєстраційний та гарантійний внески.

Поширити: