Арештоване майно скоро можна буде придбати на електронних аукціонах

Арештоване майно – вилучена у боржників власність, яка підлягає примусовому продажу. Важливим кроком української влади стане його реалізація на електронних майданчиках системи Прозорро.Продажі.

Очікується чималий попит на майно боржників, адже це доволі перспективний напрямок, який зараз активно демонополізується. Тому члени Асоціації «Біржові та електронні майданчики» поспішають підготувати свої платформи до початку торгів.

Арештоване майно в Україні буде реалізуватися у системі Прозорро.Продажі

Кількість майна, яке вилучає у осіб Державна виконавча служба, зростає з року в рік. Але широке коло потенційних покупців не має до нього доступу. Довгий час арештовані активи продавалися лише через державну систему електронних торгів, яка була по суті монополістом цього напрямку.

Через таку ситуацію нездорової конкуренції проведені аукціони обростали скандалами і корупційними схемами, про що неодноразово сповіщала преса. На таких торгах нерідко спостерігалися махінації у вигляді заниження цін та підлаштування їх під певного учасника.

Натомість сучасна та чесна система Прозорро.Продажі навпаки створює справедливі та відкриті умови для проведення аукціонів з продажу арештованого майна. Доступ до них може мати будь-хто, а активи реалізовуватимуться за найбільш високою ціною завдяки здоровій конкуренції, яку створюють майданчики Асоціації.

Представники приватного бізнесу уже понад 4 роки довіряють системі Прозорро.Продажі завдяки її публічності та незаангажованості. Незалежні електронні майданчики, що є членами Асоціації, проводять дійсно прозорі аукціони з продажу державних активів, до яких скоро доєднається і арештоване майно. Дана процедура приваблює покупців простим та прозорим алгоритмом.

Продаж арештованого майна на електронних майданчиках

На сьогодні перед владою стоїть важливе питання – створення єдиного реєстру арештованого майна та забезпечення його подальшої вільної реалізації. Поки що цим займається Національне агентство з розшуку та управління активами.

Сумарна вартість арештованих об’єктів оцінюється приблизно у 3,5 млрд. грн. Зазвичай у цьому списку перебувають нерухомість, автомобілі та інше цінне майно. Найбільша його кількість була вилучена на Київщині, Одещині та Харківщині.

Успішна реалізація арештованого майна та створення здорової конкуренції на ринку можливе лише за умови об’єднання зусиль акредитованих майданчиків Прозорро.Продажі, які забезпечать проведення чесних торгів, рівні умови для представників приватного бізнесу та доступність інформації для громадськості.

Впорядкований реєстр вилучених об’єктів приверне увагу суспільства до цього питання та зруйнує корупційні схеми і тіньовий ринок. Водночас більша кількість покупців матиме доступ до публічних аукціонів. Таку перспективу підтримують не тільки члени Асоціації «Біржові та електронні майданчики», а й міжнародні антикорупційні організації.

Поширити: