Газове питання: як Україні не втратити статус країни транзитера (КОМЕНТАРІ)

Коментуючи підсумки переговорів між Україною, РФ і ЄС, в рамках яких був підписали новий контракт про транзит російського газу через українську територію (на 5 років, з можливістю пролонгації на 10 років), голова біржового комітету Української енергетичної біржі Олексій Дубовський зазначив, що нашій країні потрібно вжити низку заходів, щоб не втратити статус країни транзитера.

«Офісом президента України, Міненерговугілля, НАК« Нафтогаз »проведена титанічна робота: переговори, підготовка до нових правил роботи (в тому числі і по сертифікації Оператора газотранспортної системи).

Для того, щоб не втратити статус країни транзитера, тариф на транзит територією України повинен бути конкурентний – в порівнянні з альтернативними маршрутами. Також необхідно далі імплементувати європейські правила, наприклад, запустити щодобове балансування газом, щоб воно працювало за кальцькою, як в Європі, а не на український манер – як зараз.

Це дозволить Україні поступово побудувати ліквідний газовий хаб, залучити економічним способом більше світових газових гравців, які будуть зацікавлені в українському транзиті ».

Джерело: КОМЕНТАРІ

Поширити: