«Газпром газенергосєть» розглядає можливість запуску ф’ючерса на СВГ на Нью-Йоркській біржі (UPECO)

АТ «Газпром газенергосєть» розглядає можливість запуску ф’ючерса на скраплений вуглеводневий газ і гелій на Нью-Йоркській біржі.

Про це в інтерв’ю Інтерфаксу повідомив генеральний директор АТ «Газпром газенергосєть» (ГЕС) Дмитро Міронов.

Керівник ГЕС повідомив, що ще в 2014 році компанія намагалася запустити ф’ючерс на LPG. «Підписали потрійне угоду з” Московською біржою “і з ТОВ” Інформаційні системи “(власник електронного майданчика eOil.ru, де продається продукція ГЕС), довели, що наші торги проводяться відкрито і прозоро, і навіть розробили специфікацію розрахункового ф’ючерсного контракту, експірація якого мав би будуватись за результатами наших торгів на eOil.ru. Але десь між біржою і Центральним Банком чомусь процес забуксував », – зазначив Миронов

У підсумку щоб прискорити процес травнем 2017 року «Газпром Газенергосєть» почала переговори з CME Group Inc. (Найбільший в світі оператор ф’ючерсних бірж), представники якої дали підтвердження в зацікавленості запуску наших ф’ючерсних контрактів на гелій і ЗВГ на Нью-Йоркській біржі. «Зараз йде ділове листування, готується проект специфікації … Тут бачиться набагато грандіозніше перспектива – ф’ючерс з інструменту внутрішнього ринку може вирости в зовнішній, вийти на міжнародний рівень», – зазначив він.

АТ «Газпром газенергосєть» є оператором ПАТ «Газпром» щодо реалізації нафтопродуктів, зрідженого вуглеводневого газу (ЗВГ) і гелію. У 2016 році частка компанії в загальному обсязі реалізації нафтопродуктів в РФ склала 5,82% В цілому за рік було реалізовано 5,92 млн т нафтопродуктів.

Джерело: UPECO

Поширити: