ФГВФО І НБУ ПРОДАЛИ АКТИВИ НА 6,8 МЛРД ГРН ЗА 2% ДЛЯ ЕКС-ГЛАВИ НАЦКОМФІНПОСЛУГ І АЛЬФА-БАНКУ (FINBALANCE)

Фонд гарантування вкладів сьогодні у відповідь на запит Finbalance (був надісланий кілька днів тому) повідомив, що переможцем недавнього аукціону з продажу через FFN активів кількох банків-банкрутів на 6,8 млрд грн за 2% від суми боргу (130 млн грн) стало ТОВ “ФК “Веста”.

Заступник директора-розпорядника Фонду гарантування Світлана Рекрут у коментарі журналістам запевнила, що за ФК «Веста» “стоїть британський капітал”, “це не українські, а іноземні гроші” (цитата).

За даними держреєстру юросіб, засновниками ТОВ “Фінансова компанія “Веста” є Бондаренко Вікторія Тарасівна (внесок до статутного фонду – 6,93 млн грн) та Волков Андрій Вікторович (внесок – 70 тис грн).

Андрій Волков також є одним з засновників ТОВ “Вердикт Капітал”. За оцінкамиучасників ринку, в першому півріччі-2018 ця структура займала близько 15% ринку колекторських послуг. ТОВ “Вердикт Капітал” пов’язували в т.ч. з ФК “Женева”, яка раніше купувала активи банків-банкрутів у ФГВФО.

А. Волков у 2014 році після Євромайдану очолював Нацкомфінпослуг (був призначений урядом Арсеныя Яценюка), а в 2006-2009 рр. був главою правління “Альфа-Банку (Україна)”.

ЗМІ писали, що призначення Волкова на посаду глави Нацкомфінпослуг лобіювала група “УДАР”, а також нардеп Віталій Хомутиннік.

У 2014 році А. Волков, перебуваючи на держпосаді, публічно визнавав, що на той час був мажоритарним акціонером страхової компанії “Рітейл Страхування” (наразі вона називається СК “Брітіш Авто Клаб”, до цього – “СК “Талісман Страхування”).

У звітах НКЦПФР наводяться дані, що на кінець листопада 100% акцій СК “Брітіш Авто Клаб” належали Миколі Черкаському. У травні були припинені повноваження А. Волкова як голови наглядової ради.

Додамо, що за даними держреєстру, під час держреєстрації юрособи ТОВ “Фінансова компанія “Веста” (06.04.2017) серед засновників цієї фірми (разом з Вікторією Бондаренко) був Кононенко Єгор Олегович. Він також очолював компанію до 31.08.2018 (нинішній керівник – Ліневич Євгенія Олегівна).

Кононенко Єгор Олегович наразі є керівником ТОВ “Рейнж Інвест”, власник якого – ПрАТ “Фармацевтична фірма “Дарниця” (серед бенефіціарів – нардеп з фракції БПП Гліб Загорій).

У кінці 2017 року Є. Кононенко на певний час замінив А. Волкова на посаді керівника ТОВ “Перше ощадне товариство”, серед засновників якого вже згадана ФК “Женева”.

Джерело: FINBALANCE

Поширити: