Енергоспівтовариство виступить медіатором у спорі між учасниками ВДЕ та Мінекоенерго (Інтерфакс-Україна)

Енергоспівтовариство зареєструвало спір Мінекоенерго з Українською вітроенергетичною асоціацією (УВЕА) та Європейсько-українським енергетичним агентством (ЄУЕА) у зв’язку з прийдешніми змінами в наявній системі гарантованих “зелених” тарифів (Feed-in-Tariff, FIT) в Україні, заходах зі стабілізації та можливих рішеннях кризи українського сектора відновлюваної енергетики (ВДЕ).

“Центр з вирішення спорів та переговорів Секретаріату Енергетичного співтовариства покликаний допомогти владі та зацікавленим сторонам у розробці оптимального рішення для сектора ВДЕ”, – наголошується в повідомленні на сайті Енергоспівтовариства.

У релізі зазначено, що наразі формально та неформально обговорюється декілька законопроектів, призначених для заміни або зміни чинного законодавства.

Як повідомлялося, Мінекоенерго у листопаді 2019 року створило робочу групу для пошуку вирішення проблеми у секторі ВДЕ, зокрема моделі реструктуризації тарифу, однак, за даними агентства “Інтерфакс-Україна”, її робота зайшла у глухий кут.

У Верховній Раді на початку грудня було зареєстровано законопроект №2543 про поліпшення інвестклімату у сфері ВДЕ, авторами якого є Людмила Буймістер, Дмитро Наталуха (обидва – фракція “Слуга народу”), Сергій Тарута (фракція “Батьківщина”), Леся Василенко (фракція “Голос “), Максим Єфімов (самовисуванець). Законопроект, зокрема, пропонує добровільну реструктуризацію “зелених” тарифів (максимум на 15%) з одночасним продовженням термінів їх виплат і скорочення термінів попередніх договорів. Документ підтримала галузь.

Однак Мінекоенерго заявило, що виступає категорично проти сценарію реструктуризації, який запропонували депутати, оскільки він, на думку відомства, не вирішує проблем із фінансуванням альтернативної енергетики та може погіршити ситуацію.

Про необхідність жорсткіших умов реструктуризації заявила і Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України (НКРЕКП). Регулятор також запропонував передбачити можливість передання у власність держави об’єктів ВДЕ із отриманням за них відшкодування, яку частину інвесторів розцінили як примусову націоналізацію.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Поширити: