Екстремальні коливання: що діється з цінами на нафту (Сьогодні)

Аналітики пояснили, чому лихоманить ринок чорного золота.

Ціни на нафту еталонних марок зростають на торгах 19 березня після обвалу до мінімуму за 17 років напередодні. Аналітики відзначають, що на ринку чорного золота спостерігається “екстремальна волатильність”. Настрої інвесторів змінюються залежно від того, як країни світу реагують на пандемію коронавірусу, а також на тлі рішень експортерів в питаннях нафтовидобутку.

Так, вартість травневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures на 9:30 за київським часом становила 26,12 долара за барель, що на 1,24 долара (4,98%) вище за ціну на закриття попередньої сесії. Ф’ючерс на нафту WTI на квітень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу подорожчав на 2,28 долара (10,95%) – до 23,11 долара за барель.

“На ринку спостерігається екстремальна волатильність, оскільки учасники ринку намагаються оцінити економічні наслідки коронавірусу і те, як вони позначаться на попиті на нафту”, – зазначив аналітик Australia & New Zealand Banking Group Ltd. Деніел Хайнз, якого цитує агентство Bloomberg.

“Після 24-відсоткового падіння ціни на нафту зростають на тлі деякого вичерпання розпродажу і в міру того, як лідери США і Європи запускають допомогу і стимули”, – підтвердив Едвард Мойя, старший аналітик щодо ринків OANDA в Нью-Йорку.

Нагадаємо, Європейський центральний банк на екстреному засіданні оголосив про нову програму купівлі облігацій на суму 750 мільярдів євро в спробі стримати наслідки епідемії коронавірусу для економіки єврозони. Це надало підтримку ринку нафти.

Негативний вплив на ціни в той же час справило те, що Нігерія найближчим часом збільшить видобуток нафти на 700 тис. барелів на добу. З огляду на проблеми з попитом на чорне золото, зростання його пропозиції погано позначиться на цінах. Справа в тому, що 6 березня на зустрічі ОПЕК+ у Відні Саудівська Аравія не змогла домовитися з Росією про додаткове скорочення видобутку нафти в умовах падіння попиту через коронавірус. З квітня всі обмеження з видобутку будуть зняті.

Нігерія входить до ОПЕК і є найбільшим виробником нафти в Африці на південь від Сахари і 13-м в світі. У лютому республіка видобувала на добу 1,8 млн барелів. Основні родовища розташовані на півдні країни, в дельті річки Нігер і на морському шельфі.

Джерело: Сьогодні

Поширити: