Держгеонадр в лютому виставить на аукціон 12 нафтогазових ділянок (OilPoint)

Державна служба геології та надр в лютому виставить на електронні аукціони спеціальні дозволи на користування 12 нафтогазовими ділянками.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук в своєму Telegram-каналі в четвер.

“У лютому вже стартують 12 аукціонів по ділянках через електронні торги. Важливо! Ми продаємо не самі родовища, а тільки дозволу на користування надрами”, – написав він.

Прем’єр, який в даний час знаходиться з візитом на Опішнянському нафтогазоконденсатному родовищі (Полтавська обл.), на одній зі свердловин державного “Укргазвидобування”, зазначив, що в даний час уряд працює над збільшенням вітчизняного газовидобування.

“На центральному рівні ми вже спростили дозвільні процедури, впровадили електронні аукціони і розробили комплекс важливих законодавчих змін для пожвавлення українського газовидобування”, – написав Гончарук, додавши, що держава буде більш ефективно розпоряджатися надрами, “без смотрящих і груп впливу”.

Він також додав, що в даний час триває процес підготовки до підписання дев’яти угод про розподіл продукції, конкурси за якими відбулися в минулому році.

Раніше OilPoint писав, що Державна служба геології та надр запровадить принцип «use or drop» до «сплячих ліцензій»: власники таких ліцензій будуть платити місячну ренту у разі довготривалого  не використання надр.

Також повідомлялося, що уряд на засіданні 5 лютого  ухвалив постанову, якою скасовується норма щодо  погодження обласними радами надання родовищ корисних копалин загальнодержавного значення. Це прискорить та спростить проведення електронних аукціонів та загалом роботу надрокористувача.

Джерело: OilPoint

Поширити: