Бізнес проти виведення медвиробів з системи ProZorro – ЄБА (Mind.ua)

За даними ProZorro, минулого року держава зекономила на закупівлях медобладнання понад 600 млн грн

Бізнес-спільнота вважає, що законопроєкт №2563, яким учасникам торгів з медичних виробів пропонується відмовитись від використання  порталу ProZorro, призведе до корупції та збитків.

Про це заявляє Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА). Відповідну заяву розміщено на сайті організації.

Нагадаємо, проєктом Закону України №2563  (зареєстрований Верховною Радою 10 грудня 2019 року) запропоновано вивести медичні вироби з-під дії Закону України «Про публічні закупівлі», тобто – не використовувати для їх закупівель систему ProZorro.

«По суті, саме поняття «торгів» було б під питанням – адже учасникам достатньо було б лише укласти відповідний договір, а процес вибору оптимального постачальника необхідної продукції був би неконтрольований», – прокоментували законопроєкт у ЄБА.

«В результаті торгів 2019 року за відкритою процедурою було укладено договорів на суму 8,19 млрд грн на товари з групи медичного обладнання», – повідомляє Асоціація.

Натомість очікувана вартість усіх цих лотів становила 8,85 млрд грн, тобто лише за рік завдяки ProZorro держава зекономила на закупівлях медобладнання понад 600 млн грн, йдеться в офіційній заяві бізнесу.

Зазначається, що ЄБА вже звернулася до ініціаторів законопроєкту з проханням про його доопрацювання та вилучення відповідного положення.

Джерело: Mind.ua

 

Поширити: