Звітність банків стане відкритою (FinPost)

Національний банк з вересня 2017 року розпочне регулярне оприлюднення інформації про індивідуальні показники діяльності банків щомісячно.

Публікація здійснюватиметься у розділі «Статистика» офіційного інтернет-представництва НБУ, йдеться у повідомленні прес-служби регулятора.
Інформація надаватиметься у розрізі кожного банку та міститиме:
– оборотно-сальдовий баланс;
– структуру кредитів, наданих фізичним особам та суб’єктам господарювання, за класами (відповідно до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями);
– розподіл кредитів суб’єктам господарювання за видами економічної діяльності (щороку).
В НБУ зазначають, що розширення обсягу відкритої для широкого загалу звітності банків дасть змогу клієнтам та інвесторам більш повно оцінювати фінансовий стан окремих фінансових установ, приймати зважені рішення про співпрацю з ними, зокрема про розміщення депозитів. Розкриття інформації також забезпечить більшу прозорість діяльності окремих банків та банківського сектору в цілому.
Додатково Нацбанк планує від початку 2018 року оприлюднювати звіти про структуру регулятивного капіталу в розрізі окремих банків.
Публікація зазначеної інформації передбачена Постановою Правління НБУ №85 «Про опублікування окремої інформації про діяльність банків України» від 31 серпня 2017 року.

Джерело: @ FinPost

Поширити: