Уповноважена особа Фонду в «Дельта Банку» у судовому порядку домоглася виконання ПАТ «Укргазвидобування» зобов’язань за кредитним договором (ФГВФО)

ПАТ «Укргазвидобування» у рамках добровільного виконання рішення суду перерахувало на рахунок АТ «Дельта Банк» 214,18 млн грн для погашення кредитної заборгованості.

Це стало результатом судово-позовної роботи уповноваженої особи Фонду гарантування. Крапку в судовій суперечці поставив Вищий господарський суд України, прийнявши постанову в справі №910/14423/15. Цей документ, унаслідок перегляду справи за нововиявленими обставинами за касаційною скаргою Уповноваженої особи Фонду, залишив у силі рішення Господарського суду м. Києва від 19 серпня 2015 року про стягнення на користь АТ «Дельта Банк» з ПАТ «Укргазвидобування» вказаної суми заборгованості за кредитом.

Нагадаємо, що уповноваженою особою ФГВФО на тимчасову адміністрацію в АТ «Дельта Банк» у квітні 2015 року було визнано нікчемними низку договорів між банком та фізичними особами-поручителями, за рахунок вкладів яких була штучно погашена заборгованість за кредитом ПАТ «Укргазвидобування». При цьому, кредит ПАТ «Укргазвидобування» погашався не «живими коштами», а за рахунок залишків на рахунках цих фізичних осіб  у АТ «Дельта Банк».

Ці договори також передбачали, що фізичні особи отримали право вимагати від ПАТ «Укргазвидобування» погашення кредиту замість банку.

Таким чином, відбулося  незаконне погашення заборгованості за кредитним договором, шляхом надання окремим кредиторам  переваг та пільг, прямо не встановлених для них законом, що було оскаржено під час тимчасової адміністрації в АТ «Дельта Банк».

Численні судові процеси, що проходили між усіма сторонами нікчемного погашення, мали різні наслідки, але, остаточне рішення щодо стягнення коштів на користь АТ «Дельта Банк» було прийнято Вищим господарським судом при перегляді справи №910/14423/15. У низці судових засідань активну участь брали представники Спілки вкладників АТ «Дельта Банк».

Отримані кошти будуть спрямовані на задоволення вимог кредиторів неплатоспроможного банку, частина з них буде перерахована Національному банку України, оскільки майнові права за кредитом перебувають у заставі НБУ.

Джерело: ФГВФО

Поширити: