Ціна на вугілля в Україні має формуватися на українських біржах – Прем’єр-міністр

У вівторок, 21 лютого 2017 року, на засіданні Кабінету Міністрів України Прем’єр-міністрів України Володимир Гройсман зауважив, що непрозоре ціноутворення на українське вугілля призводить до завищених цін на енергоресурс, що суттєво може вплинути на формування тарифів на тепло для населення та негативно позначається на державному бюджеті.

Під час засідання Уряду, Володимир Гройсман сказав: «Ціна на вугілля затверджена НКРЕ становить 1730 грн/т, а сьогодні у нас є шахти на непідконтрольних територіях, де собівартість видобування становить 2800 грн. Ви розумієте, що цю різницю ми дотуємо напряму з бюджету. На Роттердамській біржі, ціна 2829 грн/т, а не 1730. Завдання сьогодні для Міністерства палива та енергетики рівнятися не на якісь інші біржі, а створити українську біржу. До речі у нас є енергетичні площадки, де вже активно торгується нафтопродукти Щебелинського НПЗ. Чому не можна там продавати вугілля, щоб ми на осінь вже мали площадку, де торгуватиметься вугілля з ЮАР, Польщі та ін. Тоді ціноутворення буде зрозумілим для всіх».

Ціноутворення на українському ринку енергетики та, зокрема, на ринку вугілля оцінюється експертами як високотіньовий  та непрозорий. Високий рівень корупційної складової під час формування ціни постійно призводить до завищених цін на національні енергетичні ресурси, а непрозорий процес ціноутворення не дозволяли вирішити це глибинне питання, РНБО та Антимонопольний комітет України рекомендували впроваджувати біржову торгівлю вугіллям щоб отримати вітчизняний прозорий індикатор ціни, та звести на нівець усі спекуляції навколо вартості вугілля.

Асоціація «Біржові та електронні майданчики» дотримується принципів паритету та прозорого ціноутворення на усіх ринках. Раніше ми виходили з пропозицією щодо розвитку конкурентного середовища на ринку вугілля і ми раді, що й Прем’єр-міністр України веде вітчизняний ринок до сучасних біржових відносин та ринкового ціноутворення. Вже не треба вигадувати велосипед, в Україні є біржі, які аккредетовані Мінекономрозвитку для торгівлі вуглем, на електронних торгах та  рухаються у фарватері  сучасних ринкових процесів – це Українська енергетична біржа, біржа  Катеринославска, товарна біржа Іннекс та Українська універсальна біржа, сказав директор асоціації Олег Падалка.

Поширити: