Російський Газпром припинив поручительство за борги компанії Фірташа (Бізнес)

Російський монополіст Газпром припинив дію поруки перед Газпромбанком за Ostchem Holding українського бізнесмена Дмитра Фірташа на 3,4 млрд рублів.

Про це йдеться у звіті компані по МСФО, передає ТАСС.

Згідно зі звітом, у грудні 2014 року Газпром видав поручництво Газпромбанку щодо боргів Ostchem Holding під забезпечення кредиту, залученого з метою забезпечення поточної операційної діяльності.

Станом на 30 вересня 2017 року і на 31 грудня 2016 року сума поруки становила 0 млн рублів і 3,4 млрд рублів.

Відзначається, що за виданим дорученням у повній сумі був нарахований резерв. Таким, чином станом на 30 вересня 2017 року договір поруки припинений.

Нагадаємо, Газпромбанк зажадав від Ostchem до 30 грудня 2014 року погасити кредит на $842,5 млн. У разі невиплати боргу банк погрожував вилучити закладені під кредит 5,6 млрд куб. м газу у підземних газосховищах України.

У січні 2015 року Фірташ домовився про відстрочку повернення росіянам боргу.


Ostchem – холдингова компанія, що входить у фінансово-промислову групу компаній Group DF Дмитра Фірташа. В Україні Ostchem об’єднує 4 заводу хімічної промисловості: концерн Стирол, Сєвєродонецьке об’єднання Азот, черкаський Азот і Рівнеазот. Дистрибуцію мінеральних добрив забезпечує компанія Украгро НПК, а транспортування – порт Ніка-Тера.

Джерело: Бізнес

Поширити: