Реалізація об’єктів малої приватизації повинна відбуватися на конкурентних умовах

Падалка Олег, директор Асоціації “Біржові та електронні майданчики”.

Реалізація майна, яке знаходиться в управлінні Фонду державного майна України (ФДМУ), завжди перебувала та продовжує перебувати під пильним наглядом, адже носить високий державний пріоритет.

Асоціація «Біржові та електронні майданчики» підтримує прагнення керівництва ФДМУ щодо створення прозорої та антикорупційної системи для реалізації майна – об’єктів малої приватизації, але застерігає від створення переваг для певних торгових систем.
«У світовій економіці не існує прикладів ефективних монополій. Рано чи пізно вони стають апатичними до розвитку та надання якісних послуг. Ми повинні прагнути створити умови для конкуренції між торговими системами для того, щоб покупці мали можливість свідомого вибору та отримували якісні послуги», – заявив директор Асоціації Олег Падалка.

Учасники ринку обурені тим, що Прозоро.Продажі намагається монополізувати доступ до реалізації певних видів майна. За так зване підключення до системи торгів, наприклад, ФДМУ, через Прозоро.Продажі озвучується цифра у 18 000 доларів США, які, відповідно до логіки розробників Прозоро.Продажі, повинні піти на адаптацію системи до нового виду торгів. Нагадаємо, що до системи Прозоро.Продажі, яка займається забезпеченням реалізації майна банків-банкрутів, безкоштовно було підключено близько 40 електронних майданчиків, що дійсно демонструє відкритість системи, а до торгів по ФДМУ підключено всього лише 9 майданчиків.

«Хотілося б бачити переваги системи Прозоро.Продажі перед іншими торговими майданчиками. Невже усі майданчики, які торгують майном ФДМУ – неліквідні та їх можна «викинути» з ринку? Де ж тоді ринкові відносини, де конкуренція?», – переймається питанням директор Товарної біржі «УТСБ» Юрій Тараторін.

Асоціація «Біржові та електронні майданчики» наполягає на необхідності створення конкурентних умов при реалізації майна ФДМУ. До реалізації майна ФДМУ має бути допущено декілька різних торгових платформ, або ж приєднання до Прозоро.Продажі має відбуватися на однакових для усіх умовах – безкоштовно.

 

Поширити: