Олександр Коваленко: УЕБ запровадить ф’ючерси на нафтопродукти вже у поточному році (Економічні відомості)

За останні 6 місяців проведення спотових електронних торгів на електронному торговому майданчику Української енергетичної біржі державній компанії ПАТ «Укргазвидобування» вдалося значно підвищити рівень конкуренції на свій ресурс за допомогою залучення більшої кількості учасників.

Біржою було налагоджено систему використання гарантійного забезпечення та системи онлайн-черги. Все це сприятливо відобразилося на результатах торгів нафтопродуктами Укргазвидобування – державне підприємство реалізувало нафтопродуктів та скрапленого газу на загальну суму понад 2,2 млрд грн. Про це повідомив директор Української енергетичної біржі Олександр Коваленко, підсумовуючи результат торгів на УЕБ у п’ятницю, 01 липня 2016 року. За оцінками експертів паливно-енергетичного ринку, додаткова дохідність ПАТ «Укргазвидобування» склала понад 170 млн грн.

«Ми плануємо запровадити ф’ючерс на деякі нафтопродукти вже у поточному році. Це дозволить зробити цей ринок більш активним та залучити більше інвесторів. Такий самий вектор ми обрали й для інших ринків: вугілля, та природний газ. Розвиненість біржового ринку є відображенням розвиненості економіки кожної країни», – заявив директор Української енергетичної біржі Олександр Коваленко.

Керівництво Укргазвидобування розуміє переваги використання біржового майданчику та його переваги та можливості перед традиційним методом проведення торгів. Укргазвидобування наголошує, що використання біржової торгівлі дозволяє викоренити корупцію на стадії торгів.

«Ми задоволені використанням біржового майданчика Української енергетичної біржі. Саме такий механізм торгів дозволив нам згенерувати додаткову дохідність, яка буде використана для інвестицій  у видобуток та дозволить підвищити загальну енергонезалежність нашої країни. До того ж, використання прозорих біржових торгів дозволяє усунути прояви корупції», – сказав комерційний директор УГД Сергій Федоренко.

Позитивний результат використання біржі, як торгового інструменту для підвищення ефективності діяльності не тільки державної компанії, а й ринкового середовище взагалі відзначили й експерти ринку.

«Котирування на нафтопродукти на УЕБ стали справжнім індикатором цін на ринку нафтопродуктів для експертів та всіх учасників ринку. Ринкова спільнота вітає такі кроки державної компанії, адже, безперечно, це рухи у вірному напрямку», – сказав експерт паливно-енергетичного ринку Олександр Сіренко.

Всі укладені контракти було виконано у повному обсязі та вчасно. Ніхто з учасників торгів не втратив гарантійного забезпечення. Спеціалістами біржі було проведено величезну кількість навчальних семінарів та відеоуроків. Українською енергетичною біржою було розроблено та впроваджено функціонал з розсилки біржових котирувань, що є повністю безкоштовним та доступним без жодних обмежень.

Експерти біржі завжди приймають активну участь у нарадах та інших заходах, що організовані Міністерством палива та енергетики, Міністерством економічного розвитку та торгівлі, а також Антимонопольним комітетом України, що присвячені розвитку ринкових відносин та боротьбою з монопольними явищами та зловживаннями на ринку.

Спеціалістами УЕБ було запроваджено біржовий індекс на нафтопродукти, що дозволяє об’єктивніше та точніше моніторити та регулювати функціонування паливно-енергетичного ринку нашої країни.

Джерело: Економічні відомості

Поширити: