Народні депутати хочуть наділити НКЦПФР не властивими функціями – Асоціація «Біржові та електронні майданчики»

Народні депутати блоку БПП ініціюють прийняття законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів) №3498, що наділить Національну комісію цінних паперів та фондового ринку не властивою їй функцією регулювання ринку реалізації активів банків, що ліквідовуються, а також і низкою інших повноважень.

Асоціація «Біржові та електронні майданчики» оцінює такий законопроект, як небезпечний та застерігає депутатів від наділення НКЦПФР не властивими їй функціями та сподівається на свідомість та державницьку позицію всього складу народних депутатів України. Прийняття законопроекту дозволить НКЦПФР регулювати ринки, що не відносяться ні до фондового ринку, ні до повноважень Комісії взагалі.

Так, проектом Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регульованих ринків та деривативів) №3498 пропонується наділити НКЦПФР повноваженнями на відбір торгових майданчиків для реалізації майна ліквідованих банків. Асоціація «Біржові та електронні майданчики» наголошує на тому, що реалізації майна ліквідованих банків проводиться з моменту встановлення ринкової економіки в нашій країні, а до цього часу у НКЦПФР не виникало бажання розвивати даний ринок. Даний орган мав і має зосередити свою роботу над розвитком національного біржового фондового ринку та підвищення прозорості діяльності публічних компаній, у тому числі й державних, що стане добрим сигналом для закордонних інвесторів.

На сьогоднішній день, процес реалізації майна банків проводиться за найвищими міжнародними стандартами через систему Прозорро.Продажі, яка дозволяє ефективно та прозоро реалізовувати майно банків. Контроль за розвитком системи здійснює Міністерство економічного розвитку і торгівлі, а оскарження відбувається у декількох інстанціях, у тому числі й Антимонопольному Комітеті України. Для експертного товариства така ініціатива народних депутатів стала вкрай дивною та несподіваною, адже ситуація на фондовому ринку, який контролюється та регулюється НКЦПФР є катастрофічною і її неможливо назвати зразком для наслідування.

Асоціація «Біржові та електронні майданчики» закликає всіх народних депутатів проголосувати проти прийняття даного законопроекту. За оцінками експертів, це не тільки не дозволить підвищити ефективність реалізації майна банків, а й вб’є систему Прозорро.Продажі.

Крім цього, є низка зауважень й по іншим принциповим моментам, які аж ніяк не будуть сприяти розвитку біржових (регульованих) та позабіржових (нерегульованих) ринків, залученню бізнесу з реального сектору економіки до укладання угод на біржах, застосуванню бізнесом деривативів у цілях хеджування фінансових ризиків, рівня дохідності й можливість отримання кредитів за нижчими відсотками, а банки не отримають надійних позичальників, Більш детально – див. додаток.

АБЕМ-Концептуальні зауваження до ПЗУ 3498 (2-ге читання) (.docx)

Круглий стіл на тему «Фондовый ринок в Україні: як не допустити деградації?» (відео).

Поширити: