Монополізм СЕТАМ починає танути

У п’ятницю, 24 лютого 2017 року, відбулася зустріч громадских активістів, міністра юстиції України та керівництва державного підприємства СЕТАМ. Громадськість на зустрічі представляли експерти асоціації «Біржові та електронні майданчики», громадська організація «Разом проти корупції» Реанімаційного пакету реформ, представники правничої фірми ARIO та керівник проекту Прозорро.Продажі Олексій Соболєв.

Під час зустрічі експертами було обговорено та звернуто увагу Міністерства юстиції на ті факти, що СЕТАМ залишається монопольним організатором торгів на ринку арештованого та конфіскованого майна. Це грубо порушує рекомендацію Антимонопольного комітету та наділяє державне підприємство «СЕТАМ» додатковою перевагою, яка не є обґрунтованою.

З метою підвищення ефективності реалізації арештованого майна, представники громадськості запропонували запровадити торги арештованим та конфіскованим майном через систему Прозорро.Продажі: «У 2014 році було запроваджено СЕТАМ в якості експерименту задля поліпшення обсягу реалізації арештованого майна, для створення конкурентних умов на цьому ринку, а також для боротьби з корупцією. Експеримент виявився вдалим у певних питаннях. Підвищився рівень реалізації деяких неліквідних позицій та декларується зростання цін під час торгів, але найголовнішу проблему – корупції не було вирішено. Корупційні скандали в СЕТАМ виникають щомісяця і громадськість не може стояти осторонь цих проблем. Ми пропонуємо провести експеримент щодо запровадження Прозорро.Продажі на ринку арештованого майна. Це дозволить зняти всі питання щодо корупційної складової та позбавить монопольних прав ДП «СЕТАМ. Однозначно позитивним є те, що процес впровадження Прозорро.Продажі в систему реалізації арештованого майна розпочато. Тепер головним завданням для представників робочої групи є впровадження зазначених змін на базі технічної ідеології Прозорро, а не побудови “агентської мережі ” ДП СЕТАМ», – заявив під час засідання Олег Падалка.

Варто відзначити, що пропозицію директора асоціації «Біржові та електронні майданчики» було підтримано експертним колом та керівником Прозорро.Продажі Олексієм Соболєвим.

Міністр юстиції України Павло Петренко не так радісно підтримав дану пропозицію та наголосив, що базу даних з внесення арештованого майна має контролювати ДП «СЕТАМ», як він повідомив: «Для забезпечення надійного та якісного внесення інформації про торги». Невже міністр думає, що база даних Прозорро гірше працює, ніж у СЕТАМ? Керівнику держпідприємства та заступнику з питань виконавчої служби він дав завдання знайти технологічне рішення щодо механізму інтеграції Прозорро.Продажі до торгів арештованим майном.

Асоціація «Біржові та електронні майданчики» сподівається, що цей процес не буде таким довгим, як виконання рішення Антимонопольного комітету і вже до кінця весни ми матимемо прозорий та немонопольний ринок арештованого майна.

Поширити: