Мінекономрозвитку запустило систему автоматичного контролю тендерів на Prozorro (УНІАН)

Система розвиватиметься в бік збільшення кількості ризик-індикаторів та їх комбінацій, наразі вона має 16 індикаторів.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі запустило новий моніторинговий інструмент – систему ризик-індикаторів, яка дозволяє автоматично визначати потенційні порушення у закупівлі через електронну систему Prozorro до того, як вони відбулися.
Про це повідомив на презентації проекту заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.
“Ми отримали дійсно науковий продукт, над яким працювало багато людей, як в Україні, так і за її межами… це набір ризик-індикаторів, які можуть спрацьовувати на той чи інший тендер”, – сказав Нефьодов, додавши, що спрацьовування одного індикатора, можливо, не свідчить про необхідність втручання правоохоронних органів, однак викликають серйозні підозри тендери, за якими одночасно спрацьовують 8 ризик-індикаторів.
“Ми хочемо в автоматичному режимі відсікти аукціони, до яких є питання, ми хочемо не тільки демонструвати їх на онлайн-ресурсі, але щоб на них реагували правоохоронні органи. Що для цього зроблено? У Верховній Раді вже зареєстрований законопроект, який розширює права Державної аудиторської служби в цьому напрямі, де прямо прописано використання ризик-індикаторів. Це і є той інструмент виявлення потенційних проблем, які ми будемо направляти на Державну аудиторську службу, а після цього – і в правоохоронні органи. Це значно ефективніше, ніж у ручному режимі дивитися за десятками тисяч тендерів”, – сказав Нефьодов.
Присутній на прес-конференції директор програми інноваційних проектів Transparency International Україна Віктор Нестулій зазначив, що система сьогодні запускається в пілотному режимі і буде тестуватися протягом декількох місяців.
Нестулій зазначив, що програма буде розвиватися в бік збільшення кількості ризик-індикаторів та їх комбінацій, наразі вона має 16 індикаторів.
Як повідомляв УНІАН, наприкінці липня Мінекономрозвитку запустило рейтинг замовників системи Prozorro, який дозволяє аналізувати і підвищувати ефективність закупівель організаціями, які працюють в одній сфері.
Кількість державних закупівель в електронній системі Prozorro з моменту вступу в силу норми про її обов’язкове застосування для всіх надпорогових закупівель 1 серпня 2016 року зросло у 5,5 рази – до 991,5 тисячі, а сума торгів зросла майже в 10 разів – до 725 мільярдів гривень.
Мінекономрозвитку планує у 2017 році досягти економії бюджетних коштів завдяки використанню системи електронних держзакупівель Prozorro в 50 мільярдів гривень.

Детальніше читайте на УНІАН: https://economics.unian.ua/finance/2107281-minekonomrozvitku-zapustilo-sistemu-avtomatichnogo-kontrolyu-tenderiv-na-prozorro.html

Поширити: