АМКУ завершив дослідження ринку реалізації арештованого майна на електронних торгах (АМКУ)

Звіт за результатами дослідження ринку реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів схвалений 20 вересня 2016 року на відкритому засіданні Антимонопольного комітет України.

За результатами Звіту, Комітет надав пропозиції та рекомендації відповідним органам влади для усунення недоліків у сфері конкуренції на відповідному ринку.

Зокрема, Кабінету Міністрів України адресована пропозиція щодо перегляду Розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.03.2015 № 212-р з урахуванням висновків, викладених у Звіті для забезпечення конкурентних умов на ринку реалізації арештованого майна.

Схвалено рекомендації Міністерству юстиції України про припинення дій, які містять ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції, усунення причин виникнення цих порушень і умов, що їм сприяють, а саме:

  1. Внести зміни до нормативно-правових актів, якими буде передбачено:

1.1 можливість здійснення діяльності на ринку реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів не тільки ДП «СЕТАМ», а й іншими суб’єктами господарювання;

1.2 об’єктивні недискримінаційні критерії до суб’єктів господарювання – організаторів торгів, що можуть бути учасниками ринку реалізації арештованого майна, а також конкурентну процедуру їх відбору;

1.3 верхню межу розміру винагороди організатору за організацію та проведення електронних торгів, що забезпечить можливість конкурувати суб’єктам господарювання – організаторам торгів за ціною.

  1. Розмежувати функції суб’єкта господарювання – організатора торгів та суб’єкта, що забезпечує супроводження програмного забезпечення системи електронних торгів, технологічного забезпечення, збереження та захисту даних, що містяться у ній.

Органи влади, які отримали рекомендації та пропозиції від Антимонопольного комітет України, мають у 30-денний термін (починаючи з дня їх отримання) надати Комітету шляхи вирішення проблем, які були окреслені в дослідженні. Очікуваний Комітетом результат виконання рекомендацій і пропозицій полягає у забезпеченні конкуренції на ринку реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів, створені кращих пропозицій для споживачів, прозорості проведення електронних торгів з реалізації арештованого майна та можливості конкурування суб’єктів господарювання – організаторів торгів між собою.

Джерело: АМКУ

Поширити: