АМКУ за встановлення конкуренції на ринку реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів (АКМУ)

Сьогодні, 18 листопада 2016 року на IІ Форумі з конкурсного права начальник відділу ринків адміністративних та загальних послуг Антимонопольного комітету Галина Верцімаха нагадала присутнім про завершення Комітетом дослідження ринку арештованого майна шляхом проведення електронних торгів та про схвалення Комітетом Звіту за результатами цього дослідження.

Під час панельної дискусії Галина Верцімаха нагадала учасникам заходу, що метою вказаного дослідження було визначення стану конкурентного середовища на ринку та підготовка пропозицій щодо здійснення заходів, спрямованих на захист економічної конкуренції в цій сфері.

Ознайомивши присутніх з особливостями та деталями дослідження, вона нагадала, що ключовим завданням запровадження нової системи реалізації арештованого майна, визначеним Кабінетом Міністрів України, було закріплення процедури електронних торгів та створення конкурентних і сприятливих умов для їх організації і проведення. Однак, Міністерство юстиції України на підзаконному рівні закріпило спеціальний статус ДП «СЕТАМ» внаслідок чого у державного підприємства тепер відсутні конкуренти на ринку. Проте потенційні конкуренти, які мають матеріально-технічну базу, кадри, технології та надають аналогічні послуги щодо реалізації майна, таки існують.

«За результатами Звіту Комітет надав пропозиції Кабінету Міністрів України та рекомендації Міністерству юстиції України спрямовані на забезпечення конкуренції на відповідному ринку. Нам також відомо, що на сьогодні Міністерством юстиції України створено робочу групу з метою опрацювання цих рекомендацій», – зазначила представник Антимонопольного комітету.

«Досягнення мети, а саме, ефективне виконання судових рішень, функціонування ефективної системи реалізації арештованого майна та максимальне задоволення вимог кредиторів, з однієї сторони, та розвиток ринку реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів і створення кращих пропозицій для споживачів – покупців майна, з іншої, має досягатися завдяки злагодженій та продуктивній співпраці, спрямованій на створення умов для розвитку конкуренції на ринку», – резюмувала Галина Верцімаха.

Нагадаємо, що 20 вересня 2016 року на відкритому засіданні Антимонопольного комітету України був схвалений Звіт за результатами дослідження ринку реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів.

Джерело: АМКУ

Поширити: